سفارش تبلیغ
صبا

:: هامون و تفتان

لو رفتن محل نگهدارى طالبان خارجى توسط مسجد مکی

مرصـاد دیدگاه

مولوی عبدالحمید افغانی در کنار نواده عبدالوهاببه گزارش زاهدان پرس پیش از این یک منبع آگاه به زاهدان پرس گفت : اخیرا حدود 200 طلبه خارجی غیر مجاز در مسجد مکی که به  صورت مخفیانه نگهداری می‌شدند مکان و محل نگهداریشان در این مسجد برملا شده است.
این در حالیست که اخیر یک هئیت از طرف دولت تاجیکستان به ایران آمده  و در گفتگو با مسئولین سیستان و بلوچستان خواستار بازگرداندن طلاب تاجیک که در مسجد مکی زاهدان درس می‌خوانند به کشور تاجیکستان شده‌اند.
در همین حال خبر می‌رسد تعداد قابل توجهی از این طلاب با مراجعه به دستگاه‌های دولتی مربوطه ضمن معرفی خود به صورت داوطلبانه در حال بازگشت به کشور خود هستند.
ولی در این میان تعدادی نیز با همکاری بعضی از مسئولین مسجد مکی زاهدان در مکانی به صورت پنهانی نگهداری می ‌دند که این مکان چند روز قبل لو رفت و حدود 200 طلبه تاجیک در آن مکان به صورت غیر قانونی در سیستان و بلوچستان حضور داشتند کشف شدند.
گفته می‌شود علت اقدام و اصرار دولت تاجیکستان برای بازگرداندن طلاب تاجیک از مسجد مکی زاهدان ترس از افراطی ‌دن این طلاب و ترویج سلفی‌گری در تاجیکستان می‌باشد.
همچنین کارشناسان امنیتی معتقدند طی چند ساله اخیر تعدادی از گروه‌های تروریستی برای عضو یری از طلاب خارجی که تعصبی نسبت به ایران ندارند استفاده کرده‌اند.
این کارشناسان معتقدند در بعضی از اغتشاشات سالهای اخیر در زاهدان طلاب خارجی نقش موثر و محوری داشته‌اند.
در همین حال اخبار دریافتی خبرنگار زاهدان پرس حاکیست که همچنان تعداد دیگری از طلاب خارجی و مخصوصا از کشور افغانستان در مسجد مکی به صورت غیر قانونی مشغول به تحصیل می‌باشند.
مولوی عبدالحمید [افغانى] بارها قبل از این حضور غیر قانونی طلاب خارجی را در مسجد مکی زاهدان منکر شده و مدعی احترام به قانون کشور می‌باشد!
!!

مطالب مرتبط:

ـ دادستان ویژه روحانیت: در تریبونهای رسمی نباید مانند محاربین موضگیرى شود
ـ بهانه تراشی عبدالحمید در تفرقه افکنی میان شیعه و سنی
ـ مصاحبه مجدد مولوی عبدالحمید با یک سایت ضد انقلاب
ـ هدیه مولوی عبدالحمید به جندالشیطان
ـ آقاى مولوى، تناقض و دورویى تا کى؟!
ـ آیا مولوی عبدالحمید یک اصلاح طلب افراطی است؟!
ـ مشاوران عبد الحمید چه کسانی هستند؟!
ـ رپرتاژ روزنامه مشارکتی برای مولوی عبدالحمید
ـ توقیف گذرنامه یکی از نزدیکان عبدالحمید اینبار در کردستان


کلمات کلیدی: مولوی عبدالحمید، زاهدان، بلوچستان، شیعه، سنی، تروریست، پاکستان، طالبان، وهابیت، افغانی، تاجیکستان، دارالعلوم، مسجدمکی

تلاش مولوی عبدالحمید برای همنشینی با صهیونیستها

مرصـاد دیدگاه

تلاش مولوی عبدالحمید برای هم‌نشینی با صهیونیست‌ها تاسف‌برانگیز است
امروز جهان اسلام نیازمند وفاق و وحدت و همدلی است و رفتار افرادی مانند
مولوی عبدالحمید قلب مسلمانان را جریحه‌دار می‌کند.
به گزارش گروه "فضای مجازی " خبرگزاری فارس نویسنده وبلاگ عقاید سیاسی یک ‌دختر ایرانی در پست تازه خود با اشاره به ابراز تاسف مولوی عبدالحمید از عدم شرکت در کنفرانسی که عوامل رژیم صهیونیستی نیز در آن حضور دارند، به انتقاد از رفتار و گفتار وی پرداخته است.
نویسنده وبلاگ عقاید سیاسی یک ‌دختر ایرانی نوشت: علیرغم این که مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه مسجد مکی زاهدان در سالیان گذشته گاهی اوقات با موضع‌گیری علیه اسرائیل وصهیونیست‌ها آنها را محکوم و ازفلسطین دفاع می‌کرد ،لکن طی سه سال اخیربرای حضور در کنفرانس گفتگوی ادیان درقطر که به شرکت خاخام های صهیونیست ودست اندرکاران آشکاروپنهان اسرائیلی برگزارمی شود تلاش های فراوانی از خود نشان می‌دهد.
این کنفرانس توسط علمای سرشناس اهل سنت مانند شیخ یوسف قرضاوی مقیم کشورقطرتحریم شده اما مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی ازاین که نتوانسته است برای شرکت درکنفرانس مذکور به قطر مسافرت کند درسایت اینترنتی وابسته به حوزه مکی اظهارتاسف کرده است!
درحالی که برادران و خواهران مسلمانمان در فلسطین و دیگر نقاط جهان بخاطر جنایات وحشیانه صهیونیست ها به خاک و خون کشیده میشوند واقعا این‌چنین میل وافری از سوی وی برای شرکت دریک نشست بدنام و بد سابقه صهیونیستی بسیار تعجب برانگیز است.
امروز جهان اسلام نیازمند وفاق و وحدت و همدلی هرچه بیشتر است و اقداماتی ازین دست قلب مسلمانان را جریحه دار می‌کند.
بسیاری از فعالان سیاسی در سراسر کشورهای اسلامی هم اظهار نظر داشته اند اگر به آرمان فلسطین خدمتی نمی‌کنید آگاه باشید و آگاه باشیم که خیانت هم نکنیم و این زیبنده عالمان حقیقی دین است.
مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی برای نرفتن به کنفرانس قطر تاسف نخورید تلاش برای نشستن درکنارصهیونیست ها و خاخام ها جای تاسف دارد!

:: حاشیه مرصاد [آهسته بخوانید]: جناب مولوى عبدالحمید رهبر خودخوانده اهل سنت ایران تشریف دارند!! (البته بگذریم که حتى یک مقاله علمى هم از وى ندیده‌ایم تا چه رسد به کتاب و...)
از طرفى هم چون اصالتاً افغانى تشریف دارند و شناسنامه جعلى‌شان در دوره ننگین اصلاحات به ایشان اهدا شده و چند سالى است مورد خدشه قانونى ثبت‌احوال مى‌باشد، گذرنامه‌شان هم توقیف شده است.
لذا هیچ ابایى ندارد که به خاخام‌هاى یهودى هم متوسل شود تا آبرویى براى خودش دست و پا نماید. شما سخت نگیرید سرکار دختر سیاسى!
در همین رابطه بخوانید:
نفوذ رزیم اسرائیل در قلب مسجد مکی توسط مولوی عبدالحمید

کلمات کلیدی: مولوی عبدالحمید، زاهدان، شیعه، سنی، صهیونیسم، مسجد مکی، قطر، مولوی افغانی

ناگفته هاى ریگى از مولویها و همکاران داخلی

مرصـاد دیدگاه

عبدالمالک ریگی تروریست وهابی بلوچبا وجود آنکه اولین جلسه دادگاه عبدلمالک ریگی برگزار شده است اما تعدادی از کارشناسان امنیتی معتقدند وی هنوز بسیاری از روابط پشت پرده خود با بعضی افراد در داخل کشور و علی الخصوص در استان سیستان و بلوچستان را بیان نکرده و در اینباره ناگفته های بیشتری دارد.
به گزارش زاهدان پرس در حالی اولین جلسه دادگاه  عبدالمالک ریگی برگزار شد که بعضی از کارشناسان امنیتی معتقدند که دادگاه زود هنگام ریگی بسیاری از ناگفته ها را با وی مدفون خواهد کرد.
این در حالیست که تعدادی از افرادی که در داخل ایران علی الخصوص در استان سیستان وبلوچستان به جنایات تروریستی ریگی دلبسته بودند و از وی حمایت مالی و نیروی می کردند در  همان روزهای بعد از دستگیری ریگی سعی کردند که از کشور از طریق مرز پاکستان یا افغانستان بگریزند که توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.
در همان حال بلافاصله پس از دستگیری ریگی نیز پنج نفر از روحانیون مهم اهل سنت که در حوزه‌های علمیه سیستان و بلوچستان حامی ریگی بودند و کمکهای به گروهک ریگی می کردند (هم مالی و هم نیروی) قبل از خروج از کشور نیز بازداشت شدند.
همچنین در همان زمان علاوه بر این افراد 37 نفر دیگر هم بازداشت شدند که 2 نفر هم که فهمیدند گرفتار می شدند خودشان تسلیم شده بودند.
در همین‌باره یک مقام مطلع در گفت و گو با خبرنگار قضایی فارس گفت : عبدالمالک ریگی سر کرده گروهک تروریستی جند الله هنوز گفتنی های بسیار دارد و برگزاری دادگاه و اعمال مجازات سریع بسیاری از ناگفته ها را با وی مدفون خواهد کرد.
این مقام مطلع افزود: قطعا ریگی با جنایت های بسیار زیاد و وسیع و اقدامات جاسوسی و همان طور که در کیفر خواست آمده، اتهام محاربه و افساد فی الارض در باره وی محرز است و باید به اشد مجازات برسد؛ اما به اعتقاد آگاهان هنوز ناگفته‌های بسیاری از روابط پشت صحنه با آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی دولت‌های عربی و برخی همکارانش در داخل دارد که بیان نشده است.
وی تاکید کرد: چندین بار اعدام در دنیا جوابگوی جنایتها و خیانتهای وی نخواهد بود، اما چنین افرادی که دوره‌های گسترده تروریستی و جاسوسی دیده‌اند، اطلاعات را ضامن جان خود می‌دانند و تا مدتها برخی اطلاعات و اخبار را نمی‌دهند و به مرور زمان مطالب پشت پرده را مطرح می‌کنند.
این نگرانی‌ها از طرف بعضی از کارشناسان امنیتی در حالی صورت می پذیرد که که به اعتقاد ناظران امنیتی شناسایی حامیان داخلی ریگی  ضربات شدیدی به جریان نفاق و وهابیت که در استان سیستان و بلوچستان با پوشش اهل سنت فعالیت می‌کند، خواهد زد.
گفتنی است که مردم  سیستان و بلوچستان از همان ابتداى دستگیری ریگی معتقد بودند که ریگی که در سالهای جنایتش به صورت پنهانی از طرف حامیان وهابیش در داخل و خارج از ایران حمایت مالی و انسانی می شد، باید برای افکار عمومی حامیان داخلی و خارجی این تروریست جانی رسوا شوند.
اینها را هم بخوانید:
ـ
گلایه‌های عبدالحمید ریگی از علمای اهل سنت چه بود؟
ـ عبدالمالک در مصاحبه با شبکه استانى هامون: جز فساد و گناه و نافرمانی خدا کاری نکردیم

کلمات کلیدی: مولوی، بلوچ، مسجد مکی، بلوچستان، شیعه، سنی، تروریست، وهابیت، اعدام، عبدالمالک ریگی

حساب ریگى از اهل سنت جداست نه از مسجد مکی

مرصـاد دیدگاه

وهابی بلوچنوشته: یاسین نارویى [زاهدان نیوز]
در سالهای اخیر جنایات گروهک تروریستی ریگی بیشترین ضربه را به وجهه اهل سنت در سطح ملی و فراملی وارد ساخت. از این رو طبیعتاً تلاش علمای اهل سنت برای مقابله با گروهک ریگی از ضروریات و وظیفه ذاتی مولوی‌های استان برشمرده می‌شد.

آنچه در عمل نیز رخداد ،محکومیت و ضدیت علمای سرشناس به ویژه علمای اهل سنت جنوب استان با گروهک بود این در حالی بود که علمای جنوب استان هم بیشتر از دیگران در معرض خطر و تهدید گروهک بودند و هم فاقد محافظ شخصی و ماشین پاجیروی ضدگلوله بودند. در هر صورت صداقت، گفتار و عمل این علمای دلسوز و کم ادعا تا حدود زیادی مورد قبول مردم استان افتاد. اما در این میان تنها عملکرد و محکومیتی که مورد تردید و انکارمردم سیستان وبلوچستان قرارگرفت، موضع مسجد مکی زاهدان در قبال جنایات گروهک ریگی بود. از شواهد و مستندات موجود چنان برمی آیدکه در این مدت موضع این مسجد در قبال جنایات گروهک همواره دوپهلو و یا دوگانه بوده است. به عبارتی همان تعداد واژه‌ای که از تریبون این مسجد علیه گروهک منتشر شده چندین برابر آن،م طالبی در تأیید و توجیه اقدامات گروهک ریگی ازاین تریبون اشاعه یافته است.
آخرین نسخه ازاین نوع محکومیتها را هنگام دستگیری سرکرده گروهک می‌توان مشاهده کرد. پس از دستگیری مالک ریگی، به همت سربازان گمنام امام زمان (ع)، مسجد مکی در سایت رسمی خود (به تاریخ 7اسفند)88 مدعی شد که از دستگیری این شرور خوشحال است، اما به فاصله کمی در همین سایت که به‌طور مستقیم زیر نظر شخص مولوی عبدالحمید اداره میشود، چنین مطالبی درج شد: «زنده باد عبدالمالک که به‌خاطر ظلم‌های این رژیم بر مردم مظلوم بلوچ از جان و مال خود گذشت.» و یا در جای دیگری درسایت رسمی مسجدمکی آمده است :"برخورد خشن نظام با اهل سنت کشور به‌طور عام و برخورد غیرحکیمانه وناشایست آن باا قلیت قومی مناطق مرزی نشانگر آن است که زایشگاه جور و ستم تهران ریگی‌های دیگری را به زودی برای جامعه ی ایرانی خواهد زائید".
اگرچه مدیریت این سایت سعی کرده این عبارات رادر پوشش نظر مخاطبان طرح کند تا بدین ترتیب خود را تبریه کند،ا ما غافل ازا ینکه اهل فن به خوبی می‌دانند که آوردن چنین مطالبی در سایت جز با دروازه‌بانی و تایید مدیریت سایت میسر نیست. چگونه ممکن است مردم بادیدن چنین رفتارهایی تردیدد نکنند که موضع حقیقی مسجد مکی هم همین است!
آیا موقع آن فرا نرسیده که صاحبان مسجد مکی پاسخگوی تناقضات گفتاری ورفتاری خود باشند. چرا درحالی که دیگر علمای اهل سنت خبردستگیری این شروررابه مردم ومسولان شاد باش میگویند ودرشادی آنها شریک می شوند مسجد مکی از شادی مردم درقبال دستگیری مالک ریگی چنان برافروخته می شود که درتریبون نمازجمعه اش، مردم داغ دیده زاهدان را به سبب این خوشحالی تقبیح می‌کند وآنان را افراطی می داند؟
آنچه مسلم است رفتارسوال برانگیز مسجد مکی فقط مرتبط با موردفوق نیست بلکه صاحبان این مرکزدراین مدت علیه طرح هایی که موجب تضعیف وکاهش فعالیت گروهک می‌شد، به شدت موضعگیری کردند. به عنوان مثال وقتی که شهیدسردار شوشتری از توان سران طوایف برای مقابله با گروهک استفاده می کرد مسجد مکی به شدت علیه این طرح سپاه موضع گرفت وحتی سران طوایفی را که درصدد شرکت دراین همایشها بودند تهدید کرد. آنچه رخ داد این بود که به فاصله‌ی دوهفته از این موضعگیری مسجد مکی، گروهک تروریستی برای اولین بار تصمیم گرفت که جماعتی از اهل سنت راهمراه با تشیع در منطقه پیشین به‌صورت انتحاری به شهادت برساند.آیا تصور اینکه سرکرده گروهک درتوجیه شخص انتحارکننده ویابرای متقاعدکردنش از این موضع مسجد مکی درقبال سردارشوشتری وسران طوایف بلوچ بهره برداری کرده است می‌تواند به‌دور از ذهن باشد. از طرفی مگرچه شباهت فکری بین گروهک ریگی و مسجد مکی وجود دارد که همان توهمات مالک ریگی وتهمتهای وی به نظام باید ازتریبون مسجد مکی تکرار شود.
رویکرد مسجد مکی در 4سال گذشته در هر یک از نماز های جمعه اش چنین بوده است:
متهم کردن نظام به تبعیض/مظلوم دانستن اهل سنت وظالم مطرح کردن نظام /ادعای ندادن هیچ پستی به اهل سنت /متهم کردن نظام به ایجاد تفرقه دربین مردم/ترویج فرهنگ ناشکری دربرابرخدمات مسئولان / انکار خدماتی که نظام به جامعه اهل سنت می‌دهد/ ایجاد بدبینی به نیروهای مسلح استان و...
اینها تنها گوشه از واژه‌های پربسامد صاحبان مسجد مکی در این‌مدت بوده است که اغلب به‌صورت روضه‌خوانی، ضجه‌زدن وتهییج نمازگزاران به گریه مطرح می‌شد.
آیا بستری که با چنیین تهمتهایی علیه نظام ایجاد شود، می‌تواند نتیجه‌ای جز پیدایش مالک ریگی وامثال وی را داشته باشد. آیا با این بهتان بستن‌ها و جوسازیها مردم و اقوام سیستان وبلوچستان می‌توانند انتظار وحدت وزندگی سعادتمند و توأم با آرامش داشته باشند.
آیا می‌توان مردم استان را در اینکه هیچ اطمینان وصداقتی در اعمال وگفتارصاحبان مسجدمکی نمی‌بینند و بدین مرکز بدور از نظارت حکومت به چشم یک متهم می‌نگرند، سرزنش کرد.
واقعاً وقت آن نرسیده که مسجد مکی پاسخگوی اکاذیب، تهمتها وادعاهای خود علیه انقلاب اسلامی باشد.
خبر مرتبط:
ـ دفاع عجیب سایت رسمی مسجد مکی از ریگی

کلمات کلیدی: بلوچ، مولوی عبدالحمید، مسجد مکی، بلوچستان، شیعه، سنی، تروریست، وهابیت

آقاى مولوى، تناقض و دورویى تا کى؟!

مرصـاد دیدگاه

مولوی عبدالحمید افغانیزاهدان نیوز ـ امام جمعه مسجد مکی زاهدان در تداوم مخالفت با طرح هایی که موجب ترقی وبهبود زندگی مردم سیستان و بلوچستان می شود این بار در نماز جمعه هفته گذشته خود با طرح اخراج افاغنه مخالفت کرد وی در اظهاراتی کاملاً غیر کارشناسی خروج افاغنه را به ضرر کارهای خدماتی و اقتصادی استان سیستان وبلوچستان دانست .
این اظهارات مولوی عبدالحمید در حالیست که اتباع افغان قریب به صدهزار فرصت شغلی را در سیستان و بلوچستان اشغال کرده اند و عده زیادی از جوانان بلوچ و فارس بدین علت بیکار مانده اند.
مطمئناً، اگر کسی به اندازه سر سوزنی دلسوز جوانان استان باشد نمی تواند به 100 هزار فرصت شغلی از دست رفته بی توجه باشد. جای تأسف است که حتی بازارهایی که پیش از این کاملاً در دست جوانان بلوچ اداره می شد از جمله چهار راه رسولی ، امروز به دست افغان ها افتاده است با چنین وضعیتی چگونه برخی بدین راحتی راضی می شوند یک تاجر جوان بلوچ را جایگاه شاگردی و بردگی یک تبعه بیگانه در چهار راه رسولی ببینند . قطعاً اگر کسی ذره ای تعلق به هویت ایرانی داشته باشد نمی تواند مردم استان را با تبعه افغان پولدار معاوضه کند.
سیاسی بودن و غیرمنطقی بودن اظهارات امام جمعه مسجد مکی زاهدان هنگامی برملا می شود که وی در آخر همین خطبه خواستار بوجودآمدن موقعیت شغلی برای اهل سنت شده است آیا این تناقض فاحش را در گفتاری کسی که هر روز القاب جدید و ماوراء بشریت برای خود وضع می کند می توان ندیده گرفت. تناقضی که از سویی اشغال فرصتهای شغلی توسط افغانها را مطلوب می داند و از سویی دیگر مدعی استخدام و اشتغال برای اعل سنت است آیا این تناقض حکایت از یک فریب کاری سیاسی ندارد؟ آیا اهل سنتی که برای نماز آمده اند مستحق آلوده شدن به این فریبکاری ها هستند؟ البته اگر سخنران این خطبه‌ها به جای حفظ مطالب دیکته شده کمی درباره محتوای آن تأمل می کرد متوجه ابن تناقض فاحش می‌شد.
گذشته از این حضور تعداد زیادی از مدیران اهل سنت در بدنه اجرای استان خلاف ادعاهای سیاسی این مولوی را اثبات می‌کند.
چند حاشیه:
1. به دوستان زاهدان نیوز باید گفت، از یک افغانى هم‌پیمان با طالبان چه انتظارى جز حمایت از هم‌کیشانش دارید؟ همه مى‌دانند،
جناب مولوى عبدالحمید افغانى‌الاصل است و شناسنامه ایرانى را
در زمان سلطه ننگین گروهک موسوم به اصلاح‌طلب گرفته است.

[البته منظور من روشن است که افغانیهاى خوب هم کم نیستند، منم با خیلى از افغانى‌ها آشنا یا دوستم. اما قانون و مملکت هم حساب و کتاب دارد.]
2. اگر افغانیها از ایران بروند، مساجد و جماعات این آقایان از رونق مى‌افتد!
3. زاهدان، شهرى است با اکثریت پیروان اهل بیت(ع) اما همین مقدار سنى هم که هستند، حدود ده درصدشان بومى‌اند و اکثراً از بلوچهاى افغانى و پاکستانى‌اند و عده‌اى هم از حاشیه‌ها و شهرهاى کوچک آمده‌اند.
مرصاد

کلمات کلیدی: بلوچ، مولوی عبدالحمید، مسجد مکی، زاهدان، شیعه، سنی، وهابیت، افغانی

فتنه انگیزى مولویهاى مسجد مکى در مازندران!!

مرصـاد دیدگاه

تعدادی از نزدیکان به محافل وهابی در دانشگاه غیرانتفاعی خزر محمود آباد در ایام عزای حضرت فاطمه (س) اقدام به نشر موهونات کرده‌اند.
به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»، این افراد در روز شهادت حضرت زهرا(س) با انتشار حدود 200 برگه کاغذ در دانشگاه سؤالاتی و موهوناتی را در میان دانشجویان منتشر کرده‌اند.
افراد ناشر این سؤالات همگی زاهدانی و از نزدیکان محافل مسجد مکی هستند و در سوالات مطرح شده مسائلی از قبیل سکوت امیرالمؤمنین در خصوص شهادت همسر گرامی‌اش را منشر کرده‌اند.
فرد "ا.ر" که از جمله حامیان موسوی در انتخابات و نیز از جمله نزدیکان به محافل وهابی بلوچستان است این موهونات را در دانشگاه پخش کرده است.
دانشجویان اهل سنت و شیعه دانشگاه خزر نیز در اعتراض به این اقدام علاوه بر پاسخ به این اقدام تفرقه افکنانه از مسئولین دانشگاه خواستند تا با خاطیان برخورد سریع و عاجل داشته باشد.
قابل ذکر است "ا.ر" بارها در ایام سوگواری اهل بیت با راه انداختن گعده‌های متعدد در دانشگاه سعی در شبهه‌پراکنی کرده بود.
عدم برخورد مسئولین دانشگاه با حلقه فرد مذکور در انتخابات باعث شد تا وی و دوستانش به اقدامات ساختار شکنانه و توهین به مقدسات مبادرت کنند.
در همین ارتباط:
ـ
رسوایی دیگر برای مسجد مکی اینبار در مازندران!

کلمات کلیدی: مولوی، بلوچ، مسجد مکی، شیعه، سنی، امام علی، وهابیت، حضرت زهرا، فتنه، گلستان، محمودآباد

آیا ارتباط مسجد مکى با تروریستها برملا میشود؟

مرصـاد دیدگاه

بدون شک یارگیرى گروهک تروریستى ریگی از داخل کشور بدون حمایت افراد بانفوذ مذهبى امکان‌پذیر نبوده است.
مخصوصا وقتى مى‌بینیم جمع زیادى از تروریستها را مولویها، محصلین علوم دینى و یا کسانى که توسط جماعت تبلیغى جذب شده‌اند، تشکیل مى‌دادند! از جمله خود عبدالمالک و برادرش عبدالحمید هر دو در مدارس اهل سنت سابقه تحصیل داشته‌اند.
کسانى هم که دست به عملیات انتحارى مى‌زدند، بیشترشان از همین قشر بودند که به شدت تحت تأثیر افکار ملحدانه وهابیت قرار گرفته و نظام و ملت ایران را بخاطر پیروى از مکتب اهل بیت(ع) و سیعه بودنع مشرک  و واجب القتل مى‌دانستند!! و الا بلوچ یا سنى معمولى هرچند هم مخالف نظام باشد و یا مشکلى با فلان مأمور و مسئول پیدا کرده باشد وحتى اگر قاتل و قاچاقچى حرفه‌اى هم باشد، به این راحتى خودش را به کشتن نمى‌دهد تا چه رسد به اینکه حاضر شود در پیشین جمعى از بلوچها و سران طوایف سنى مذهب را قتل عام کند.

این مقدمه را فعلا داشته باشید تا بعد ..

یکى از مولویها که استاد دارالعلوم در مسجد مکى و برادر زن مولوى عبدالحمید هم هست و گاهى خطبه نماز جمعه هم مى‌خواند، مولوى عبدالمجید شه‌بخش (اسماعیل‌زهى) مى‌باشد که گفته مى‌شود در یارگیرى و جذب افراد شرور و سوق‌دادنشان به سمت گروهک تروریستى ریگى دست داشته است.

این مولوى که وبلاگى هم دارد و در یادداشتهاى قدیمى(+) به وى لقب مولوى عکاس‌باشى داده بودم، معمولا به عنوان رابط از طرف مولوى عبدالحمید به اینور و آنور مى‌رود و در مسجد مکى هم دستیار شوهر خواهرش است. وى ساکن اطراف خیابان خیام است؛ همان خیابانى که در اغتشاشات یکشنبه قبل از انتخابات زاهدان، بخاطر تمرکز سران فتنه استان و نزدیکى به مسجد مکى، پایگاه اصلى آشوب‌طلبان بود.
اگر کسى ـ که اندک بصیرتى نسبت به مسائل سیاسى - اجتماعى داشته باشد ـ به وبلاگ و نوشته‌هایش نگاهى اجمالى کند، دروغگویى، نفاق و دشمنى با شیعیان در نوشته‌هاى موج مى‌زند و مخصوصاً توهین‌هاى مستقیم و غیر مستقیمش به امیرالمؤمنین على (علیه‌السلام) وى را در شمار ناصبیان قرار مى‌دهد.
علاوه بر آن، از جهت اخلاقى هم فردى ناپاک است و در آینده مواردى از فحشهاى رکیک وى را در وبلاگ (که به اسم ناشناس) نوشته بصورت تصویرى در وبلاگ قرار خواهم داد تا چهره این مولوى مثلا پیرو سنت بیشتر برملا شود.


کلمات کلیدی: مولوی عبدالحمید، مسجد مکی، شیعه، سنی، تروریست، وهابیت، عبدالمالک ریگی، مولوی شه بخش

در تریبونهای رسمی نباید مانند محاربین موضگیرى شود

مرصـاد دیدگاه

 دیدار چند مولوى اهل سنت با دادستان ویژه روحانیت

حجت الاسلام والمسلمین محمد سلیمی دادستان ویژه روحانیت کل کشور در دیدار با جمعی از علمای اهل سنت زاهدان و همچنین یکی از نمایندگان این شهر در مجلس تاکید کرد نمی توان با موج آفرینی و تبلیغات اقدامات خلاف قانون را نادیده گرفت و همانگونه که حضرت امام(ره ) در منشور روحانیت فرموده‌اند، نظام اسلامی در برخورد با متخلفین قاطع عمل خواهد کرد و برای کسی مصونیت و حق و امتیاز قائل نخواهد بود.
وی با خاطرنشان کردن خدمات و برکات نظام اسلامی برای روحانیت و علما و ایجاد زمینه مناسب در جهت فعالیتهای علمی و تبلیغی و همچنین با یادآوری تنگناها و محدودیتهای روحانیت اهل سنت در پیش از انقلاب در ترویج و تحصیل علوم دینی به فضای مناسب و جایگاه برتر علمای اهل سنت پس از انقلاب اشاره کرده و افزود که آمار مدارس و طلاب علوم دینی و مقایسه آن با قبل و بعد از انقلاب موید این موضوع است . دادستان کل ویژه روحانیت خاطرنشان نمود که طرح سامان دهی حوزه های علمیه اهل سنت به معنای دخالت در امور اهل سنت نیست ; بلکه نظارت نظام به معنای ایجاد فضای مناسب برای جلوگیری از نفوذ افراد منحرف و بیگانه به حریم مقدس حوزه های علمیه است که این نظم دهی و نظارت در همه دنیا مرسوم بوده در همه نظام ها ساری و جاری است.
وی حفظ حیثیت روحانیت و جلوگیری از نفوذ افراد منحرف در مدارس علمیه را از وظایف ذاتی دادسراهای ویژه روحانیت برشمرده و با اشاره به نفوذ افراد افراطی در بعضی از مدارس اهل سنت و شرکت در اقدامات تروریستی افزود دشمنان اسلام و ایران مترصد هستند با نفوذ در بین علما و طلاب و ترویج تفکرات افراطی وحدت اسلامی را خدشه دار نمایند. لذا باید با حساسیت بیشتر و همچنین اعمال قانون نسبت به ورودی های حوزه های علمیه اعم از حوزه‌های جهان تشیع و حوزه‌های علمیه اهل سنت نظارت شود.
دادستان کل ویژه روحانیت در ادامه به مشکل مطرح شده از طرف علمای اهل سنت در مورد مدیران مدارس اهل سنت که اقدام به پذیرش طلاب خارجی فاقد مجاز در بلوچستان میکنند اشاره و ملاک و معیار در اقدامات قضایی را قانون برشمرد و افزود هیچ کس نباید برای خود اختیارات فراقانونی قائل گردد بلکه همه موظفند فعالیتهای خود را در چارچوب قانون انجام دهند و از نافرمانی‌های مدنی و قانونی که نتیجه اش حکمفرما شدن هرج و مرج است اجتناب نماید و مطمئن باشید مرجع قضایی تخلف از قانون را از هیچ شخصی و در هیچ جایگاهی نخواهد پذیرفت.
وی تصریح کرد که در کلیه کشورها نسبت به ورود و اقامت اتباع خارجی حساسیت نشان داده می‌شود و مدت اقامت آنان محدود و تردد آنها تحت نظارت و کنترل ماموران انتظامی و امنیتی قرار می گیرد. امر مهم برای ما به عنوان مرجع قضایی این است که اقامت و تردد اتباع بیگانه در کشور باید براساس مقررات جاری کشور باشد و چنانچه بدون رعایت مقررات کشور کسی ورود یا اقامت کند از نظر قانون مجرم شناخته می‌شود.
همچنین صاحبان کلیه اماکن عمومی و خصوصی که در اسکان و یا اقامت این افراد معاونت کنند مجرم محسوب می‌شوند و در این باب فرقی بین شیعه و سنی نیست چرا که نوعا هر روز چندین پرونده از طلاب مشغول به تحصیل در مدارس مجاز داریم که مدت اقامت آنان پایان یافته است و مدتی فاصله شده است تا اقامت آنان تمدید گردد که مورد بررسی قرار می‌دهیم بنابراین هیچ مدیر مدرسه‌ای حق ندارد بطور غیرمجاز اقدام به اسکان طلاب کند و در این مساله نیز فرقی بین شیعه و سنی نیست.
وی با گلایه از اظهارات بعضی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت انتظار ما این بود که بجای مخاطب قراردادن نهادهای قانونی در برخورد با متخلفین مسئولین مراکزی را که با تخلف از قوانین اقدام به جذب افراد فاقد شرایط و مجوز در مدارس علمی اهل سنت نموده اند به رعایت قوانین توصیه می‌نمودند.
دادستان ویژه روحانیت با اشاره به مصاحبه‌ها و موضع‌گیری افراد معلوم الحال که مزدور بیگانگان هستند و با اقدامات خرابکارانه خود امنیت شیعه و سنی را در منطقه تحت الشعاع قرار داده‌اند افزود: کسانی که دستشان به تریبون های رسمی کشور می رسد نباید در موضع گیری خود همانند این محاربین عمل کنند بخصوص نمازجمعه که مظهر وحدت اسلامی است نباید به ابزاری جهت ایجاد اختلال و شکاف در بین امت اسلامی گردد.
وی گفت در گزارشی که پس از سفر خود به استان سیستان وبلوچستان خدمت مقام معظم رهبری « مدظله العالی » ارسال نموده پیشنهاد کرده است که جایگاه و سطح علمی حوزه های علمیه اهل سنت به درجه ای از رشد و بالندگی برسد که نه تنها فرزندان اهل سنت این مرز وبوم نیاز به سفر به سایر کشورها نداشته باشند بلکه سایر کشورهای اسلامی نیز به جای اعزام جوانان جویای علوم دینی به بعضی از کشورهایی که در آن تفکر وهابیت ترویج می‌گردد بتوانند در ایران که ام‌القرای اسلامی است تحصیل نمایند. تحقق این امر نیازمند این است که سطح علمی حوزه های اهل سنت از نظر کیفی ارتقا پیدا نماید.
وی لازمه رشد و بالندگی حوزه های علوم دینی را وحدت و همدلی مسئولین و علمای شیعه و سنی برشمرد و ابراز امیدواری کرد پیگیری مسئولین مدارس علمی در اجرای ضوابط قانونی موجب مهیا شدن فضای خدمت رسانی بیشتر نهادها را فراهم نماید.
در این دیدار ابتدا امام جمعه اهل تسنن زاهدان در خصوص حل مشکلات و وضعیت حوزه های اهل سنت و تعیین تکلیف طلاب خارجی غیرمجاز اظهار داشت: علمای اهل سنت همیشه از نظام اسلامی حمایت کرده و خواهند نمود و افرادی معتدل و بدور از افراط و تفریط هستند.
وی اظهار داشت افرادی که خارج از این مسیر حرکت کنند مورد تایید ما نیستند و ما خود را به قانون پایبند و ملزم می دانیم و به کشور اسلامی ایران وابسته هستیم و هیچ گونه وابستگی به خارج از مرزها نداریم و خود را به حفظ نظام و آرمانهای اسلامی آن ملتزم می دانیم . وی ضمن تاکید بر حفظ وحدت گفت : ما همیشه در جلساتمان با طلاب و علمای اهل سنت بر دو محور تاکید داریم: اولا: نباید بر علیه مذهب شیعه فعالیتی صورت بگیرد ثانیا: نباید بر علیه نظام اسلامی اقدام سوئی بشود.
مسئول حوزه مکی زاهدان با اشاره به وضعیت جهان اسلام و تبلیغات مسموم مسیحیت در کشورهای اسلامی چون تاجیکستان و افغانستان عنوان نمود : جوانان کشورهای اسلامی برای تحصیل علوم دینی نیازمندند و انشاءالله زمینه تحصیل آنان فراهم گردد و ما آمادگی کامل داریم که مسئولین مربوطه را در راستای اجرای قانون واعمال نظارت بر مدارس علمیه و اتباع خارجی یاری رسانیم.

منبع: سایت آینده ، حوزه نیوز ، سایت مؤسسه ولى عصر(عج)

مرتبط:
ـ
آیت الله مکارم شیرازی: عامل اصلی حوادث و کشتار اخیر زاهدان، تعالیم نادرست و متون آموزشی حوزه‌های علمیه اهل سنت می‌باشد
ـ سفر ناموفق مولویهاى اهل سنت به تهران


کلمات کلیدی: مولوی، اهل سنت، بلوچ، زاهدان، بلوچستان، تهران، دادستان ویژه روحانیت، سلیمی، طرح ساماندهی، حوزه علمیه

حضور غیرقانونی طلاب اهل سنت تاجیک وافغان در بلوچستان!

مرصـاد دیدگاه

دادستان زاهدان از بازداشت سه نفر از مدیران مدارس اهل تسنن خبر داد این سه نفر از مدیران مدارس اهل تسنن توسط دادگاه ویژه‌ روحانیت استان‌های خراسان رضوی، جنوبی و سیستان و بلوچستان بازداشت شده‌اند.
به گزارش «شیعه نیوز»، محمد مرزیه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سه نفر از مدیران مدارس اهل تسنن توسط دادگاه ویژه‌ روحانیت استان‌های خراسان رضوی، جنوبی و سیستان و بلوچستان بازداشت شده‌اند.
وی اتهام این بازداشت‌شدگان را معاونت در اقامت غیرمجاز اتباع افغان و تاجیک عنوان کرد و گفت: قبلاً به این افراد تفهیم شده بود که اتباع غیرمجاز که مجوز اقامت و ورود به کشور را ندارند در مدارس‌شان ثبت‌نام نکنند و این سه نفر به لحاظ عدم تمکین از این خواسته بازداشت شده‌اند.

این بازداشتها در حالی صورت پذیرفت که هم اکنون تعدادی از مولوی‌های اهل سنت بلوچ برای رایزنی با علما و برخی مقامات عازم مرکز شده و خواستار عدم نظارت و ساماندهی حوزه های علمیه اهل سنت می‌باشند!

این گروه از مولوی‌ها با حضور در شهر مقدس قم خواستار ملاقات با تعدادی از مراجع تقلید شدند که تنها آیت الله مکارم شیرازی حاضر به این دیدار شدند.
 متن خبر دیدار آیت الله مکارم با تعدادی از مولوی‌های اهل سنت را هم مشاهده فرمایید.


کلمات کلیدی: مولوی، زاهدان، بلوچستان، شیعه، سنى، افغانی، آیت الله مکارم، تاجیک

حضور چند مولوی بلوچ در شهر قم

مرصـاد دیدگاه

 به گزارش خبرنگار «شیعه نیوز» تعدادی از مولوی‏های بلوچ در منطقه جنوب شرق کشور روز گذشته به منظور دیدار با برخی از علما و مراجع تقلید وارد شهر مقدس قم شدند.
هدف از این سفر که بدون اطلاع قبلی انجام شده است، رایزنی در خصوص مسایل مدارس اهل سنت و برخی موارد دیگر ارزیابی میشود.
در ادامه این گزارش آمده است مولوی‌های بلوچ در این سفر تنها موفق به دیدار با ایت الله مکارم شیرازی! شدند.
شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مسجد مکی در روزهای گذشته با انتشار دست نوشته‌ای از عملکرد دولت و دادگاه ویژه به شدت انتقاد کرد و طرح موسوم به ساماندهی حوزه‌های علمیه را دخالت در امور اهل سنت عنوان نمود.
همچنین در روزهای اخیر یک سایت اصولگرا با انتشار خبری از دیدار محرمانه مولوی عبدالحمید با ملک عبدالله پرده برداشت و سایت دارالعلوم زاهدان بدون هیچگونه توضیحی در این خصوص سایتهای منتشر کننده این خبر را به یاوه‏سرایی و افراطی‏گری متهم نمود.
دیدار مولوی بلوچ با پادشاه وهابی عربستان در حالی صورت میپذیرد که دولت عربستان سعودی بصورت علنی وارد جنگی همه جانبه با شیعیان یمن شده است و خبرهای رسیده حاکی از ان است که تعداد زیادی از شیعیان یمنی در زندانهای سعودی بسر میبرند و خبر های مبنی بر سوزاندن تعدادی از این شیعیان نیز گزارش شده است.
چگونه است که برخی از برادران اهل سنت ندای وحدت سر میدهند ولی عملا میهمان سفره هایی میشوند که از خون برادران شیعه خود رنگین شده است. ایا این ادعای بدون عمل لبخند زدن به شعور افکار عمومی نمیباشد؟!

***

باور این مسأله که پس از هتاکى‌هاى هفته قبل مولوى عبدالحمید در مسجد مکى به نظام اسلامى و علما و رهبرى، مراجع و علماى محترم این افراد فتنه‌جو را به حضور بپذیرند سخت بود ولى مطلع شدیم که این ملاقات انجام شده و خود مولوى عبدالحمید هم با این هیأت بوده است!!
نمى‌دانم آقایان مراجع ـ مخصوصاً آیت الله مکارم شیرازى ـ چه توجیهى براى ملاقات با سران فتنه در استان دارند؟ و آقایان روحانى سیستانى وبلوچ مقیم قم چرا ساکتند و مسائل استان و فتنه‌جویى این افراد سهم‌خواه و قدرت‌طلب را به مراجع و مسئولین منعکس نمى‌کنند؟

مرصاد


کلمات کلیدی: بلوچ، مولوی عبدالحمید، زاهدان، شیعه، سنی، وهابیت، قم، مدارس اهل سنت، مسجد مکی

   1   2   3   4   5   >>   >
?بازدید امروز: (62) ، بازدید دیروز: (61) ، کل بازدیدها: (862218)

ساخته شده توسط Rodrigo ترجمه شده به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ.

سرویس وبلاگ نویسی پارسی بلاگ