سفارش تبلیغ
صبا

:: هامون و تفتان

راز بر اساس نیاز

مرصـاد دیدگاه

نادر طالب زادهنادر طالب زاده در گفتگو با جهان: راز بر اساس نیاز ساخته شده است

جوان های بسیار خوب و خوشفکری داریم و حتی در گوشه ده کوره های سیستان و بلوچستان از فعالیت های قاچاقچیان  و فقر و مشکلات مختلف با دلسوزی فراوان مستند تهیه می کنند. کسانی که مبتکر هستند، دلسوزند و اهل سیاه نمایی هم نیستند و اینها برای رفع مشکلات جمهوری اسلامی بسیار می توانند کمک کنند و اتفاقاً حرف های زیادی هم وجود دارد برای گفتن و رفع ناآگاهی ها و  حل مسائل.

متن کامل این گفتگو را در سایت جهان نیوز بخوانید


کلمات کلیدی: ایران، قاچاق، انقلاب، سیستان و بلوچستان، برنامه راز، نادر طالب زاده، مستند، صدا و سیما

چرا چنین شد؟

مرصـاد دیدگاه

محرم (3)

رهبر انقلاب آیت الله خامنه ای khameneiجا دارد ملت اسلام فکر کند که چرا پنجاه سال بعد از وفات پیغمبر، کار کشور اسلامى به جایى رسید که مردم مسلمان - از وزیرشان، امیرشان، سردارشان، عالمشان، قاضى‌شان، قارى‌شان و اجامر و اوباششان - در کوفه و کربلا جمع شدند و جگر گوشه‌ى پیغمبر را با آن وضع فجیع به خاک و خون کشیدند؟! خوب؛ انسان باید به فکر فرو رود، که «چرا چنین شد؟» این قضیه را بنده دو، سه سال پیش، در یکى دو سخنرانى، با عنوان «عبرتهاى عاشورا» مطرح کردم. البته «درسهاى عاشورا» مثل درس شجاعت و غیره جداست. از درسهاى عاشورا مهمتر، عبرتهاى عاشوراست. این را من قبلاً گفته‌ام. کار به جایى برسد که جلو چشم مردم، حرم پیغمبر را به کوچه و بازار بیاورند و به آنها تهمت «خارجى» بزنند!
«خارجى» معنایش این نیست که اینها از کشورِ خارج آمده‌اند. آن زمان، اصطلاح خارجى، به معناى امروز به کار نمى‌رفت. «خارجى» یعنى جزو خوارج. یعنى خروج کننده. در اسلام، فرهنگى است معتنى به این‌که، اگر کسى علیه امام عادلْ خروج و قیام کند، مورد لعن خدا و رسول و مؤمنین و نیروهاى مؤمنین قرار مى‌گیرد. پس، «خارجى» یعنى کسى که علیه امامِ عادل خروج مى‌کند. لذا، همه‌ى مردم مسلمان، آن روز از خارجیها، یعنى خروج‌کننده‌ها، بدشان مى‌آمد.
در حدیث است که «من خرج على امام عادل فدمه هدر»؛ کسى که در اسلام، علیه امام عادلْ خروج و قیام کند، خونش هدر است. اسلامى که این قدر به خونِ مردم اهمیت مى‌دهد، در این‌جا، چنین برخوردى دارد. به هنگام قیام امام حسین علیه‌السّلام کسانى بودند که پسر پیغمبر، پسر فاطمه‌ى زهرا و پسر امیرالمؤمنین را علیهم‌السّلام را به عنوان خروج کننده بر امام عادل معرفى کردند! امام عادل کیست؟ یزید بن معاویه!!
آن عدّه، در معرفى امام حسین علیه‌السّلام به عنوان خروج کننده، موفّق شدند. خوب؛ دستگاهِ حکومتِ ظالم، هر چه دلش مى‌خواهد مى‌گوید. مردم چرا باید باور کنند؟! مردم چرا ساکت بمانند؟! آنچه بنده را دچار دغدغه مى‌کند، همین جاىِ قضیه است. مى‌گویم: چه شد که کار به این‌جا رسید؟! چه شد که امّت اسلامى که آن قدر نسبت به جزئیّات احکام اسلامى و آیات قرآنش دقّت داشت، در چنین قضیه‌ى واضحى، به این صورت دچار غفلت و سهل‌انگارى شد که ناگهان فاجعه‌اى به آن عظمت رخ داد؟! (از فرمایشات ولى امر مسلمین، 20/3/75؛ متن کامل این سخنان حکیمانه را حتما بخوانید)

عبرتهاى عاشورا در کلام رهبر معظم انقلاب


کلمات کلیدی: شیعه، اسلام، پیامبر اسلام، اهل بیت، انقلاب اسلامی، معاویه، شهادت، محرم، امام حسین، عاشورا، یزید، عبرتها، رهبرانقلاب، بنى امیه، کربلا

شبکه وهابى، مسجد مکى، امارات و شکایت ایران

مرصـاد دیدگاه

گروهی از وهابیون عربستان، قطر و امارات با حمایت و همراهی مولوی عبدالحمید [افغانى] شبکه‌ ماهواره‌ای نور را به منظور تبلیغ وهابى‌گرى و تحریک قومیتى علیه نظام اسلامى راه‌اندازی کرده‌اند.
این شبکه ماهواره‌ای در امارات قرار گرفته تا جذب نیرو و امکانات و سرمایه‌مالی راحت‌تر صورت گیرد.
مولوی عبدالحمید افغانى در کنار وهابیونامارت
طبق گزارش جهان‌نیوز، استدیو داخلی این شبکه نیز در [مسجد مکى] زاهدان می‌باشد!!!
در همین رابطه وزارت خارجه ایران به امارات شکایت کرده است و آنها هم گفته‌اند که اگر این موضوع اثبات شوند جلوی فعالیت آنها را خواهند گرفت.
مولوی عبدالمجید شه بخش در اماراتگفتنى است دو سال قبل، مولوى عبدالمجید شه‌بخش (برادر زن مولوى عبدالحمید و از نزدیکان تروریست معروف شه‌بخش که چندى پیش به درک واصل شد) از طرف شخص مولوى عبدالحمید و مسجد مکى سفرى دو سه ماهه به امارات داشت تا علاوه بر سیر و سیاحت و خوشگذرانى و عشرت، هماهنگیهاى لازم را با مولویها و وهابیهاى مستقر در امارات انجام دهد. و خودش هم چند برنامه آنجا ضبط کرده بود.

طبق گفته کارشناسان آگاه [که اتفاقاً به شدت هم طرفدار تقریب و وحدت هستند]، رویکرد شبکه نور در همین مدت کوتاه فعالیتش کاملاً تفرقه‌افکنى و فتنه‌انگیزى است و نتیجه‌اش تروریست‌پرورى است و نه تبلیغ دین و مذهب.

کلمات کلیدی: بلوچ، مولوی عبدالحمید، مسجد مکی، زاهدان، وهابی، سنی، امارات، شبکه نور

جمهوری اسلامی اجازه اختلاف افکنی وهابیت و امثال آن را نخواهد داد

مرصـاد دیدگاه

پیام رهبر انقلاب در هفتمین روز جنایت وهابیها در مسجد جامع زاهدان

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی بمناسبت هفتمین روز شهادت جمعی از مردم مؤمن زاهدان در انفجار تروریستی مسجد جامع این شهر، پشتیبانی اصلی این جنایت را دستگاه‌های جاسوسی آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس دانستند و تأکید کردند: یکی از اهداف اصلی دشمنان، از این اقدام تروریستی اختلاف‌افکنی و فتنه‌انگیزی مذهبی است اما جمهوری اسلامی اجازه نخواهد داد ایادی استکبار جهانی به هدف خود برسند و همه دستگاه‌های مسئول در قوای سه‌گانه موظفند با دشمنانِ وحدت و امنیت کشور با قاطعیت و جدیت مقابله کنند و آنان را به سزای اعمال خود برسانند.
متن پیام مقام معظم رهبری به این شرح است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
هفتمین روز شهادت مظلومانه‌ی جمعی از هم‌میهنان مؤمن و مخلص در زاهدان به دست جنایتکاران و تروریست‌های جرّار فرا رسید. در این حادثه‌ی خونین دست گنهکار و مُجرمِ منحرفان متعصّب وهابی با پشتیبانی و فتنه‌انگیزیِ سازمان‌های جاسوسی بیگانه، دلهائی را داغدار و خانواده‌هائی را عزادار کرد که فروغ محبت و ارادت به اهل بیت پیامبر (علیه‌وعلیهم‌‌السلام) بر آن تابیده و پرتو معرفت و توحید خالص بدان صفا بخشیده است.
متعصبان کور و جاهل و قاتل، دل گمراه و باطن ظلمانی خود را به قدرت‌های فاسدی سپردند که دشمنی خود را با اسلام و مسلمین، بارها و بارها نشان داده و هرجا و هرگاه توانسته‌اند عناد و بُغض خود نسبت به مسلمانان را آشکار کرده و ضربه‌ی خود را وارد ساخته‌اند. دشمنی آنان با جمهوری اسلامی هم بخاطر پرچم برافراشته‌ی اسلام در این کشور و دعوت همیشگی آن به اتّحاد و اقتدار و عزّت اسلامی است. در این حادثه‌ی خونین و مشابهات آن، یکی از هدف‌های دشمنان، اختلاف‌افکنی میان  مسلمانان است. جمهوری اسلامی که ده‌ها سال بزرگترین و مطمئن‌ترین حامی مسلمانان مظلوم در غزّه و فلسطین و افغانستان و کشمیر و دیگر مناطق اسلامی بوده و هست، اکنون آماج این توطئه‌ی خبیث از سوی دستگاه‌های جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی و انگلیس قرار می‌گیرد تا به خیال خام آنان، درگیر فتنه‌ی مذهبی و نزاع شیعه و سنی شود. غافل از آن که اهل تسنن در ایران اسلامی نیز مانند برادران شیعه‌ی خود بارها وفاداری خویش را به این نظام مقدس اسلامی ثابت کرده و مردانه و مؤمنانه در برابر استکبار و عوامل مزدورش، به دفاع از جمهوری اسلامی و کشور عزیز ایران برخاسته‌اند. در منطقه‌ی ما پیدایش و رشد تروریزم وحشی و کور، از اساس، زائیده‌ی سیاست خباثت‌آلود آمریکا و انگلیس و مزدوران دولتی و غیر دولتی آنها است و بر همه‌ی مسلمانان واجب است که با این مولود شوم و نحس که مصداق بارز افساد فی‌الارض و محاربه با خدا است، ‌مقابله و مبارزه کنند.
همه‌ی فرقه‌های اهل سنّت در ایران و کشورهای همسایه که آبروی اسلامیِ آنان آماج این سیاست خبیث است، بخصوص علماء دینی و روشنفکران و دانشگاهیانِ آنان ، وظائف سنگین‌تری دارند. فرزانگان شیعه و سنّی در همه‌ی کشورهای اسلامی و عربی باید اغراض پلید دشمنان را در ایجاد و تقویت تروریسم فرقه‌ئی برای همگان تبیین کنند و آنان را از خطر بزرگ فتنه‌های مذهبی که آرزوی بزرگ دشمنان اسلام است، بر حذر دارند.
جمهوری اسلامی باذن‌الله‌تعالی اجازه نخواهد داد که اَیادی استکبار جهانی زیر نام وهابیت و امثال آن، ‌میان برادران مسلمان اختلاف‌افکنی کنند. دستگاه‌های مسئول حکومتی موظفند در هریک از قوای سه‌گانه برابر مسئولیت‌های خود با این دشمنان امنیّت و وحدت کشور با قاطعیت و جدیّت مقابله کنند و فتنه‌گران را به سزای اَعمال خود برسانند. مردم مؤمن و پاک‌نهاد نیز باید آرامش و بصیرت خود را حفظ کنند و با پرهیز از هر نوع حرکت بی‌رویّه، مأموران و مسئولان کشور را در انجام وظائف خود یاری رسانند.
اینجانب بار دیگر به روح شهدای عزیز حادثه‌ی خونین زاهدان که در سالروز ولادت حضرت سیدالشهداء علیه‌آلاف‌السلام و الثناء، به دیدار حق شتافتند درود می‌فرستم و همدردی خود را با خانواده‌های عزیز و محترم آنان اعلام و صبر و آرامش و اَجر و پاداش الهی را برای آنان مسألت می‌کنم و شفای عاجل مجروحان و مصدومان مظلوم را متضرعانه از خداوند متعال استدعا دارم.
والسلام علی عبادالله‌الصالحین و رحمه‌الله و برکاته
سیّد علی‌خامنه‌ای
30/ تیرماه/ 1389

کلمات کلیدی: بلوچ، زاهدان، شیعه، سنی، صهیونیسم، تروریست، انگلیس، وهابیت، شهادت، آمریکا، استکبار، مسجد جامع

لعن دشمنان علی و فاطمه(ع) توسط مفتی اهل سنت

مرصـاد دیدگاه

شهید ماموستا شیخ الاسلامبه گزارش خبرنگار اخلاق نیوز، حجت‌الاسلام مرتضی آقا تهرانی در درس اخلاق هیئت فاطمیون قم گفت: بر اساس روایات شیعه و سنی دوستدار واقعی پیامبر اسلام(ص) باید محب علی و فاطمه(علیمها السلام) باشد.
ایشان با اشاره به روایت «فاطمة قرة عینی...» اظهار داشت: نمی‌توان ادعا کرد محب پیامبر(ص) هستیم ولی به نور چشم پیامبر(ص) اهانت کنیم و حقش را غصب کنیم زیرا خود اهل سنت هم در کتابهایشان این روایتها را آورده‌اند و به خوبی می‌دانند که آزاردهنده فاطمه(س) اذیت کننده خود پیامبر محسوب می‌شود.
وی در ادامه به رفتار برخی از مفتیان اهل سنت اشاره کرد و گفت: بخاطر همین روایات و حقایق است که برخی از مفتیان اهل سنت قاتلین حضرت زهرا(س) را صریحاً لعن می‌کنند. ایشان به نقل از علامه مصباح یزدی گفت: شهید ماموستا محمد شیخ الاسلام نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری علنا قاتلین حضرت زهرا(س) را لعن می‌کرد بنده به حضرت ایت الله مصباح گفتم خب می‌پرسیدید اگه قاتل فاطمه زهرا(س) آن دو خلیفه بودند چی؟
آیت الله مصباح گفت: اتفاقاً یک بار بهشون همین مطلب را گفتم ایشان هم در جوابم قاطع  گفتند: «و إن کانا» یعنی حتی اگر قاتلین حضرت زهرا(س) آن دو خلیفه باشند باز هم لعن می‌کنم. زیرا مقام حضرت زهرا(س) بر هیچ کس پوشیده نیست و پیامبر صریحا ًفرموده هرکس او را اذیت کند مرا اذیت کرده است پس لعنت خدا بر هر کسی که پیامبر خدا را آزار دهد در هر لباس و منصبی که می‌خواهد باشد.
ـ سخنرانى «فضیلت اهل بیت در قرآن کریم» ماموستا شیخ الاسلام

کلمات کلیدی: مولوی، شیعه، سنی، امام علی، خلافت، شهادت، فدک، کردستان، فاطمه زهرا، ماموستا، لعن، شافعی

<      1   2   3      
?بازدید امروز: (63) ، بازدید دیروز: (61) ، کل بازدیدها: (862219)

ساخته شده توسط Rodrigo ترجمه شده به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ.

سرویس وبلاگ نویسی پارسی بلاگ